Kalendar upisa u srednje škole 2019/20

Datum polaganja male mature i datum upisa u srednje škole, sigurno su najbitniji datumi, međutim kalendar prati redosled svih dešavanja vezanih za upis, počev od prijavljivanja učenika za polaganje prijemnog ispita u školama za učenike sa posebnim sposobnostima, pa sve do drugog upisnog kruga u srednje škole koji će se obaviti u septembru.

Datum polaganja male mature i datum upisa u srednje škole, sigurno su najbitniji datumi, međutim kalendar prati redosled svih dešavanja vezanih za upis, počev od prijavljivanja učenika za polaganje prijemnog ispita u školama za učenike sa posebnim sposobnostima, pa sve do drugog upisnog kruga u srednje škole koji će se obaviti u septembru.


Junski kalendar upisa u srednje škole 2019/20

05.06.2019. (od 8 časova)
Preliminarni rezultati prijemnog ispita u matematičkim i filološkim odeljenjima, odeljenjima za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, odeljenjima sa posebnim sposobnostima za biologiju i hemiju, odeljenjima za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku i za odeljenja u školama u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku

06.06.2019. (od 8 časova)
Preliminarni rezultati prijemnog ispita u umetničkim i muzičkim školama

06.06.2019. (od 8 do 16 časova)
Podnošenje i rešavanje eventualnih žalbi učenika na rezultate prijemnog ispita

07.06.2019. (do 12 časova)
Konačni rezultati prijemnih ispita

17.06.2019. (od 9 do 11 časova)
Završni ispit – test iz srpskog (maternjeg) jezika

18.06.2019. (od 9 do 11 časova)
Završni ispit – test iz matematike

19.06.2019. (od 9 do 11 časova)
Završni ispit – kombinovani test

21.06.2019. (od 8 časova)
Preliminarni rezultati završnog ispita na nivou škole

22.06.2019. (od 8 do 16 časova)
Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate završnog ispita u osnovnim školama

24.06.2019. (od 8 do 16 časova)
Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate završnog ispita u okružnim upisnim komisijama

27.06.2019. (od 8 časova)
Objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita

28.06.2019. (do 16 časova)
Upis u muzičke i baletske škole

28. i 29.06.2019. (od 8 do 15 časova)
Popunjavanje i predaja liste želja u osnovnoj školi i unos u bazu podataka

03.07.2019. (od 8 časova)
Provera liste želja od strane učenika u osnovnim školama

03.07.2019. (od 8 do 15 časova)
Prijem žalbi na izražene želje i unošenje ispravki

04.07.2019. (do 12 časova)
Objavljivanje zvanične liste želja učenika, provera liste želja na zvaničnom i tehničkom sajtu

07.07.2019. (od 8 časova)
Objavljivanje zvaničnih rezultata raspodele po školama i obrazovnim profilima u osnovnim i srednjim školama

07.07.2019. (do 20 časova)
Objavljivanje preostalih slobodnih mesta za upis u drugom krugu

08. i 09.07.2019.
Upis učenika u srednje škole – prvi upisni krug (osim za upis u muzičke i baletske škole)

08.07.2019. (od 8 do 15 časova)
Predaja popunjene liste želja sa odabranim školama, smerovima gimnazija i obrazovnim profilima – drugi upisni krug

10.07.2019. (do 8 časova)
Objavljivanje preostalih slobodnih mesta posle drugog upisnog kruga

10.07.2019. (do 8 časova)
Objavljivanje konačnog rasporeda učenika po školama u drugom upisnom krugu

11.07.2019. (od 8 do 15 časova)
Upis učenika u srednje škole – drugi upisni krug (osim za upis u muzičke i baletske škole)

Polaganje male mature

Srpski jezik
17.06.2019. ponedeljak, srpski/maternji jezik, od 9:00-11:00 časova

Matematika
18.06.2019. utorak, matematika, od 9:00-11:00 časova

Kombinovani test
19.06.2019. sreda, kombinovani test, od 9:00-11:00 časova

Preliminarni rezultati završnog ispita
21.06.2019. petak, preliminarni rezultati završnog ispita objavljuju se u osnovnim školama od 8:00 časova


Prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika

22.06.2019. subota, prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika na preliminarne rezultate završnog ispita, od 08:00 do 16:00 časova u osnovnim školama

24.06.2019. ponedeljak, prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika u okružnim komisijama, od 08:00 do 16:00 časova


Objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita

27.06.2019. četvrtak, objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita do 8:00 časova


Popunjavanje i predaja liste želja u osnovnim školama:

28. i 29.06.2019. od 08:00 do 15:00 časova

Konačan raspored po školama i obrazovnim profilima:

07.07.2019. nedelja, od 8:00 časova


Upis učenika u srednje škole
08. i 09.07.2019. upis učenika u srednje škole od 08:00 do 15:00 časova


Redosled kandidata utvrđuje se na osnovu:

Opšteg uspeha od VI do VIII razreda (60 bodova)
Uspeha na završnom ispitu (bodova: 13 srpski (maternji) jezik + 13 matematika + 14 kombinovani test)






Izvor: edukacija.rs

Post a Comment

[facebook][blogger]

Contact Form

Name

Email *

Message *

© Copyright 2014 | "EVROPA NA DLANU" | Informacione uslužne delatnosti |. Powered by Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget